"Plato Planlama, 26 yıldır master planlardan uygulama planlarına, köy yerleşim planlarından sanayi planlarına, köprü geçiş projelerine kadar, ulusal ve uluslar arası alanda pek çok proje tamamlamıştır."

Plato Planlama Ocak 1990 yılında Ankara'da kurulmuştur. Şirket bünyesinde; şehir planlama, kentsel tasarım, modelleme, plan sayısallaştırma, teknik danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

EKİP
PLATO Planlama bünyesinde bulundurduğu ekip üyeleriyle birlikte sayısız projeyi zamanında ve eksiksiz olarak tamamlamıştır. Ekip üyelerinin her biri deneyimini en iyi şekilde işlerine aktarır.
ARZU SERT, Dr
KURUCU
Arzu Sert, 1965 yılında Rize'de doğmuştur. ODTÜ Şehir ve Bolge Planlama bolümünden mezun olduktan sonra 1996'da yüksek lisans derecesini de yine aynı üniversitede tamamlamıştır. Doktora araştırmalarına devam eden Arzu Sert, 2010 yılından itibaren Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge planlama bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Gaziantep Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyesidir.
BEDRIHAN BAYKAN
ŞEHİR PLANCISI
1986 yılında Hopa’da doğmuştur. KTÜ Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur, yüksek lisans eğitimine İTÜ Ulaştırma Mühendisliği'nde devam ettirmektedir. Kentsel alanlar, koruma altındaki alanlar, sanayi alanları ve bisiklet yollarının planlanması ve tasarımı üzerine çalışmaktadır.
GÜLNİHAL DOĞRU
ŞEHİR PLANCISI
1991 yılı Tokat doğumludur. Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 2014 yılında mezun olmuştur. Plato Planlama’da “Şehir Plancısı” olarak işe başlamıştır. Halen Plato Planlama'da çalışma hayatına devam etmektedir.
ASENA ERDEM
ŞEHİR PLANCISI
Asena ERDEM, 1988 yılında Ankara’da doğmuştur. 2011 yılında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama bölümünden lisans derecesiyle mezun olmuştur. Yüksek Lisansını ise 2013 yılında Londra’da bulunan Brunel Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümünden alan Asena halen ODTÜ Bölge Planlama bölümünde ikinci yüksek lisansına devam etmektedir.
ERKAN KERTI
KENTSEL TASARIMCI
Ankara'da doğmuştur. ODTÜ lisans eğitimini tamamladıktan sonra ODTÜ Kentsel Tasarım lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. Birçok projede kentsel tasarım projesine katkıda bulunmuştur. Tasarım ve Kentsel Tasarım Konularında uzmandır. Halen ODTÜ'de doktora eğitimine devam etmektedir.
SENOL WHALEY, Dr
PROJE YONETİCİSİ
Şehol Whaley lisans derecesini ABD Iowa Devlet Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde tamamlamıştır. Proje Yönetimi ve Uluslararası Ticaret alanlarındaki yüksek lisans derecelerini ise ABD St. Mary Üniversitesi’nden almıştır. ABD ordusunda 10 yıl boyunca inşaat ve lojistik yöneticisi olarak görev yapmıştır. Kaynak planlaması, değerleme, operasyon senkronizasyonu ve TQM başlıca uzmanlık alanlarıdır.